Bücher
Muhammed Emin Yıldırım

Unseren Propheten (sas), so wie die Gefährten zu lieben

EFENDİMİZİ (SAS) SAHABE GİBİ SEVMEK ALMANCAYA TERCÜME EDİLDİ.

Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın “Efendimizi (sas) Sahabe Gibi Sevmek” kitabı Almancaya tercüme edildi. Murat Gül ve Alper Soytürkün titiz çalışmaları ile Almancaya tercüme edilen bu kitap, hem Almanlara, hemde sayıları üç milyonu aşan ve Almanca konuşan, yazan kardeşlerimize hizmet etme maksadı ile yapıldı. Yayınevimiz bu tarz çalışmalara devam ederek, diğer kitapların da Almacaya ve de diğer dillere tercümeleri ile alakalı bazı projelerimizin olduğunu belirtmek isteriz.

Hocamızın kitaba yazdığı takdim yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

BİR TEŞEKKÜR, BİR DUA

“Efendimizi (sas)Sahabe Gibi Sevmek” kitabımızın Almancaya tercüme edilme konusu Almanya, Berlinde bir program vesilesi bulunduğumuz zaman gündeme gelmişti. Almanyada bulunan kardeşlerimizin çoğu, üçüncü neslin artık rahat Türkçe okuyamadıklarını, okuduklarını anlayamadıklarını söylediklerinde çok üzülmüştük. Bu vesile ile hem kendi insanımıza, hemde sayıları her geçen gün artan Alman Müslümanlara, imanınımızın bir gereği olan Efendimizi (sas) sevmenin, sahabe örnekliğinde anlaşılmasına katkı sağlamak amacı ile kitabımızın tercümesine karar verdik.

Bu konuda çok büyük gayretleri olan Murat Gül Hocama, tercümede ciddi emekleri olan Alper Soytürk kardeşime ve Berlin İslami İlimler Okulu Müdürü Ömer Hocama, çok teşekkür eder, Mevladan yapılan işin hepimizden salih bir amel olarak kabul buyurmasını niyaz ederim.

Efendimiz (sas) «Kişi sevdiği ile beraberdir» buyurdu ya, duam şu ki; Rabbim hayatımızda Peygamber ve Sahabe sevgisini daha da ziyadeleştirsin, sevgimizi ispat edecek hayırlı ameller bizlere yaptırsın, bu küçük gayreti de bu sevginin ziyadeleşmesinin bir vesilesi kılsın. (amin) Muhammed Emin YILDIRIM hocanın güzel uslubuyla okuma fırsatını yakalayacaksınız.
233 Druckseiten

Ersteindruck

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  Wie Ihnen denn das Buch gefallen?

  Anmelden oder registrieren
fb2epub
Ziehen Sie Ihre Dateien herüber (nicht mehr als fünf auf einmal)